

Igazgatóság elnöke
Dr. Nyíri Viktor 1994-ben szerzett jogi diplomát az Eötvös Loránd Tudományegyetem Jogi Karán, ezután 1995-ben a Közép-Európai Egyetemen, 1996-ban a George Washington Universityn végzett felsőfokú jogi tanulmányokat és szerezte meg az LL. M. (Legnum Magister, felsőfokú jogi végzettség) minősítő címet; 1996-tól 2005-ig ügyvédjelöltként és ügyvédként tevékenykedett mely során kiemelkedő tapasztalatra tett szert többek között a gazdasági és társasági jog, valamint M&A tranzakciók területén. 2005 óta kizárólag magánbefektetőként tevékenykedik, számos kockázati tőkebefektetést és ingatlanbefektetést hajtott végre magánszemélyként, illetve holding társaságán, az NV Vagyonkezelő Kft.-n keresztül. Rendkívül széles ismerettel és kapcsolatrendszerrel rendelkezik az egészségügyi-gyógyászati piacon; ezen területhez kapcsolódó befektetései révén a terület egyik legismertebb kockázati tőkebefektetőjévé vált az elmúlt években.
Vezérigazgató
Igazgatósági tag
Zsembery Levente a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetemen Gazdálkodási Karának Pénzügy Szakirányán diplomázott 1996-ban, majd 2004-ben az egyetem Közgazdasági Karán pénzügyi kockázatkezelés témakörében Ph.D fokozatot szerzett. 1996 óta az egyetem Pénzügyi Intézetének fő-, majd mellékállású oktatója. Rendszeresen oktat a Nemzetközi Bankárképző Központ és a Közép-európai Brókerképző Alapítvány tanfolyamain, MBA programokban vállalatfinanszírozás, vállalati pénzügy, kockázatkezelés és értékpapírszámtan témakörében.
Független tanácsadóként több jelentős projektben működött közre. Így többek között az Oktatási Minisztérium, a Diákhitel Központ, később az MFB szakértőjeként dolgozott a hazai diákhitel rendszer kialakításában és restrukturálásában, a BÉT felkészülését támogatta az egységes európai tőkepiaci szabályozásra, illetve a PSZÁF tanácsadója volt a Brau ügy elbírálása során.
2005 és 2006 között az Állami Autópálya Kezelő tőkepiaci igazgatójaként dolgozott, 2006-tól 2010 elejéig a vezető magyarországi befektetési bank, az UniCredit CAIB Magyarország Zrt. igazgatója volt. Olyan tranzakciókban működött közre, mint a Malév privatizációja, a MÁV Cargo értékesítése, a BorsodChem leányvállalatainak eladása vagy a Richter átcserélhető kötvényeinek kibocsátása. 2010 óta az Alapkezelő vezérigazgatója. A HVCA (Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesület) aktív tagja, 2015 óta az Egyesület elnöke.
Befektetési igazgató
Igazgatósági Tag
Bertóti-Dohovics István 2001-ben diplomázott a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Gazdálkodási Karánank Pénzügy Szakirányán, Vállalatértékelés mellékszakirányon. A Community of European Management Schools program keretében nemzetközi szemeszterét a Stockholm School of Economics-on (1999), szakmai gyakorlatát a Morgan Stanley Dean Witter londoni irodájában (2000) végezte. CEMS diplomát 2003-ben szerzett, okleveles pénzügyi elemző (CFA) minősítést pedig 2008-ban.
Szakmai pályáját a MOL Stratégia és Üzletfejlesztés Főosztályán kezdte, ahol 2001 és 2003 között a nem alaptevékenységhez kapcsolódó érdekeltségek divesztíciójával foglalkozott. 2003-tól a Raiffeisen Banknál dolgozott: 6 évig ingatlan és cégkivásárlási projekteket finanszírozott valamint szindikált hitelezést végzett különböző iparágakban, ezt követően 2 évig a közép- és nagyvállalati üzletág irányítási feladataiban működött közre, majd 4 évig a bank vállalati pre-workout, illetve early warning területét vezette.
2015-ben csatlakozott az X-Ventures-höz, feladatkörébe tartozik a hozzá tartozó portfólió értékmaximáló kezelése, az alap tulajdonosi érdekeinek képviselete, valamint az új befektetési lehetőségek vizsgálata, döntés-előkészítése és a Befektetési Bizottság által pozitívan megítélt befektetések megvalósítása.
Tanácsadó
Bicskei László 2009-ben diplomázott a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Műszaki Informatika szakán Intelligens Rendszerek szakirányon, majd másoddiplomát szerzett ugyanitt Orvosbiológiai Mérnök szakon. Tanulmányait a Magyar Tudományos Akadémia Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézetében, majd a University College Londonon folytatta, ahol egy az Európai Unió által finanszírozott PhD program keretein belül számítástechnikai agykutatással foglalkozott.
Szakmai pályája korai szakaszában bioinformatikai algoritmusokat fejlesztett az Innomed Medical Zrt.-nél illetve a General Electricnél, majd gyógyszeripari és biotechnológiai üzleti tanácsadóként dolgozott Londonban a Deallus Consultingnél. Itt projekt menedzserként elsősorban üzleti stratégiák megtervezésében, műszaki és technológiai átvilágításokban, üzleti tervek és pénzügyi előrejelzések készítésében vett részt.
2016-ban csatlakozott az X-Ventures-höz, mint vezető munkatárs. Feladatkörébe tartozik az alapok portfólió cégeinek, illetve a cégcsoportba tartozó élettudományi/biotechnológiai cégek értékmaximáló kezelése, menedzsmentjének támogatása, az alap tulajdonosi érdekeinek képviselete, valamint az új befektetési lehetőségek vizsgálata.
Elemző
Zsurka Richárd a Budapesti Corvinus Egyetemen Gazdálkodási és menedzsment diplomát szerzett 2017-ben. Tanulmányai során az Erasmus képzés keretein belül külföldi szemesztereket töltött Németországban, Franciaországban és Portugáliában, ahol menedzsment- illetve marketing tanulmányokat folytatott. Szakmai karrierjét a Concorde Alapkezelő Zrt-nél kezdte 2016-ban, ahol értékesítési feladatokat látott el.
2019-ben csatlakozott az X-Ventures-höz, mint elemző munkatárs, feladatai közé tartozik az új befektetési lehetőségek vizsgálata, a lehetséges céltársaságok átvilágítása, elemzések elkészítése és a döntés-előkészítés.
Senior befektetési szakember
Bedőcs Gábor informatikai szervező, mérnök közgazdász, adótanácsadó és MBA diplomákkal rendelkezik. 2004 óta Nyíri Viktor számos befektetésének kezelésével foglalkozik, lefedve az átvilágítástól kezdődően egészen az exitig terjedő szakaszt. Így tevékeny szerepet játszott többek között a Laboratórium Kft., a GenoID, a Biropharma, az Omker, a Naturland vagy az Oxivit menedzselésében.
Igazgatósági tag
Pechtol Attila 2000-ben diplomázott a Pénzügyi és Számviteli Főiskolán pénzintézet szakirányon, majd különböző cégek elemzési, kontrolling tevékenységét látta el. 2004 óta dr. Nyíri Viktor kockázati tőkebefektetéseiben pénzügyi igazgatóként vesz részt, közvetlenül bekapcsolódva az átvilágítás, döntés-előkészítés, döntés, monitoring, exit folyamataiba. Munkájával párhuzamosan az ELTE Jogi karának Jogi Továbbképző Intézetében „jogi szakokleveles közgazdász” posztgraduális diplomát (2001-2004), majd a Budapesti Corvinus Egyetemen vállalatgazdálkodási szakon (2005-2009) kiegészítő diplomát szerzett.
Igazgatósági tag
Déri Viktor a pénzügyi informatikai területről indulva az 1990-es években a magyar értékpapír piacon tevékenykedő banki tulajdonú (Budapest Bank, CIB, MFB) befektetési szolgáltató cégeket vezetett, valamint számos értéktőzsdei területhez tartozó szakmai szervezet elnökeként/tagjaként dolgozott a hazai tőkepiac fejlesztésében. A 2000-es évektől a hazai kockázati tőkepiac, állami segítséggel történő fejlesztésének elindításában vállalt szerepet, a Kisvállalkozás-fejlesztő Pénzügyi Zrt. elnökeként, valamint a Corvinus Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt. vezérigazgatójaként számos kockázati tőkebefektetés végrehajtását és exitjét irányította. A Jeremie program első körében a Biggeorges NV Kockázati tőkealap-kezelőnél Befektetési igazgatóként és a Befektetési Bizottság tagjaként vett részt a befektetések kiválasztásában és a befektetési döntéshozatalban. A kockázati tőkepiacon végzett 12 éves munkája során kiemelkedő tapasztalatra tett szert a magyar kis- és középvállalati szektor működési körülményei, lehetőségei, problémái és befektetőkkel szembeni elvárásai, valamint a megfelelő céltársaságok kiválasztása és a szektorba történő kockázati tőkebefektetések speciális jellemzői tekintetében.
Vezető munkatárs
Pályáját külkereskedőként, a TESCO Nemzetközi Tudományos Együttműködési Irodában kezdte, majd különböző import-export vállalkozásokban folytatta. A felsőfokú külkereskedői képesítés mellett a későbbiekben a Budapesti Gazdasági Főiskolán, Pénzintézeti Szakirányon szerzett diplomát.
2004-ben az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt-nél helyezkedett el tőkefinanszírozási és vagyonkezelési területen főmunkatársként, ahol elsődlegesen a bank tulajdonosi érdekeltségeinek vagyonkezeléséhez kapcsolódó monitoring-, jelentési- és kapcsolattartási feladatokat látott el.
2007 és 2010 között az MFB Bank leányvállalati körébe tartozó Corvinus Nemzetközi Befektetési Zrt-ben az Igazgatóság tagjaként, a Kisvállalkozás-fejlesztő Pénzügyi Zrt-ben az ügydöntő felügyelőbizottság tagjaként képviselte az MFB-t és vett részt a bankhoz tartozó cégcsoport kockázati tőkebefektetéseivel kapcsolatos befektetési és vagyonkezelési döntések meghozatalában. Az X-Ventures csapatához 2018-ban csatlakozott.
Igazgatósági tag
Mester Zoltán a Pénzügyi és Számviteli Főiskola elvégzése után a mai CIB elődjénél, a Közép-Európai Nemzetközi Banknál helyezkedett el. 1990-től a CAIB Tőkepiaci Tanácsadó Zrt.-nél, illetve jogelődjeinél dolgozott befektetési banki területen. 2005-től a társaság vezérigazgatója volt. Széleskörű tapasztalatokkal rendelkezik vállalati tanácsadás, cégértékesítés, vállalatfelvásárlások területén. Ezen kívül több jelentős hazai és nemzetközi tőkepiaci tranzakcióban vett részt, mint például a MOL és a Matáv tőzsdei bevezetése és az azt követő további értékesítések. 2007-től egy évig a Malév infrastrukturális és portfoliókezelő vezérigazgató helyettese volt, majd 2008-tól 2010-ig a Nemzeti Fejlesztési és Gazdasági Minisztérium versenyképességért és nemzetközi kapcsolatokért felelős szakállamtitkára volt. Jelenleg a francia tulajdonú Veolia magyarországi leányvállalatánál nemzetközi fejlesztési ügyekkel foglalkozik.
Tanácsadó
Nyíri Miklós végzettsége bölcsész és újságíró. 2004 óta a GenoID Kft. munkatársa, 2007-től annak ügyvezető igazgatója. A vállalkozás ez idő alatt a régió egyik legjelentősebb molekuláris diagnosztikai, kutató és bűnügyi laboratóriumává nőtte ki magát.
Irányítása mellett a vállalat sikeressé vált a magánfinanszírozott egészségügyi piacokon, nemzetközi kutatás-fejlesztési konzorciumokat vezetett, két szabadalmát fogadta el az Európai Szabadalmi Hivatal, és a bűnügyi-genetikai tevékenységben is egyedi know-how-t halmozott fel.
Jelenleg a Neumann Diagnostics biotechnológiai vállalkozás irányításával foglalkozik.
Tanácsadó
Széles Zoltán 1996-ban szerzett gazdasági diplomát a gödöllői Szent István Egyetemen. Befektetési alapkezelés területen a Budapest Alapkezelő Rt.-nél és a K&H Értékpapír Alapkezelő Rt.-nél szerzett szakmai és vezetési gyakorlatot, valamint a PSZÁF megbízásából felügyeleti biztosként is tevékenykedett ezen a területen. 2004-2006 között a Biggeorge’s-NV Ingatlan Befektetési Alapkezelő vezérigazgatója volt. Saját cégén, az Unisource Kft.-n keresztül jelentős gyakorlatot szerzett hazai és európai uniós társfinanszírozású kutatás-fejlesztési pályázati projektek előkészítése, menedzselése és monitoringja területén.
Back office vezető
Daday Attila 1994-ben szerzett Villamosmérnöki diplomát majd 1998-ban József Attila Tudományegyetemen közgazdasági szakokleveles villamosmérnöki diplomát. A Szegedi Tudományegyetemen 2010-ben szerzett Master of Business Administration diplomát. 2008-ig az Emitel Zrt műszaki területén hálózat üzemeltetési és felügyeleti központ vezetőként, majd 2012-ig Magyar Telekomnál dolgozott szakértői munkakörben integrációs és minőségjavítási projektekben. 2013-tól informatikai és pénzügyi fejlesztési projektekben vett részt, majd tanácsadói és interim menedzsment munkakörökben dolgozik. 2016 és 2019 között a Finatech Capital Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt-nél dolgozott Back office területen tanácsadóként. 2019 februárban csatlakozott az X-Ventures csapatához és azóta az alapkezelő Back office területének irányításáért felelős.